Reklama

Niedziela w Warszawie

Cały Adwent z SalveNET

Księża diecezji warszawsko-praskiej przygotowali rozważania rekolekcyjne na każdy dzień Adwentu. Filmiki będą ukazywały się w social mediach telewizji internetowej diecezji warszawsko-praskiej.

[ TEMATY ]

adwent

rekolekcje adwentowe

SalveNET

materiały prasowe

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Ani ucho nie słyszało, ani oko nie widziało, żeby jakiś bóg poza Tobą czynił tyle dla tego, co w nim pokłada ufność. Obyś wychodził naprzeciw tym, co radośnie pełnią sprawiedliwość i pamiętają o Twych drogach” - tymi słowami z Księgi proroka Izajasza zaczynamy w Kościele Adwent 2020.

W czasie pandemii SalveNET zaprasza na internetowe rekolekcje #CałyAdwent. Codziennie o godzinie 11.00 w social mediach SalveNET będzie pojawiał się krótki filmik z rozważaniami przygotowanymi przez młodych i pełnych zapału księży diecezji warszawsko-praskiej. Rozważania te oparte są na codziennych czytaniach mszalnych z ksiąg prorockich i będą pomocą w ciągłym nawracaniu i przygotowywaniu się na przyjście Pana.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Warto pamiętać, że Bóg chce czynić cuda w naszym życiu, ale nie bez naszego udziału. - Dlatego chcemy się nawracać. I to nie tuż przed świętami, nie w trzecim, drugim, ani nawet nie w pierwszym tygodniu adwentu. Chcemy nawracać się przez cały Adwent – podkreślają autorzy rekolekcyjnych rozważań.

Filmiki pojawiać się będą codziennie od 29.11 do 24.12 o godzinie 11.00 na YouTube SalveNET: https://www.youtube.com/channel/UCaNZo4dzLVlnxIyOO6wYALQ

Po rekolekcyjnych ścieżkach prowadzić nas będą: ks. Janek Roztocki - I tydzień Adwentu, ks. Bartłomiej Kopeć - II tydzień Adwentu, ks. Zbyszek Sapiejewski - III tydzień Adwentu, ks. Jasiek Staruchowicz - IV tydzień Adwentu.

Aby dowiedzieć się więcej o rekolekcjonistach i złapać bonus w formie codziennych ciekawostek #SekretyProroków, warto śledzić również fanpage SalveNET na Facebooku: https://www.facebook.com/salvenet.

2020-11-20 10:57

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Adwent na Wawelu

Katedra na Wawelu zaprasza wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwach adwentowych. RORATY W dni powszednie zachęcany do uczestnictwa we Mszy św. roratniej, która jest sprawowana o godzinie 7.00 w Kaplicy Zygmuntowskiej, a w niedzielę o 8.00 przy Ołtarzu Koronacyjnym. Według starych podań zwyczaj odprawiania Rorat w Katedrze na Wawelu zapoczątkował Bolesław Wstydliwy. Na Mszach św. gromadziły wszystkie stany Królestwa, a przedstawiciel każdego z nich zapalał jedną święcę na siedmioramiennym świeczniku wypowiadając słowa: Jestem gotowy na sąd Boski. Roraty w Kaplicy Zygmuntowskiej, która zwykle jest niedostępna dla zwiedzających, są dobrą okazją do tego, by ze świadomością wielowiekowej tradycji jeszcze lepiej przygotować się na powtórne przyjście Pana. REKOLEKCJE ADWENTOWE W tym roku w Katedrze Rekolekcje adwentowe poprowadzi ks. dr hab. Robert Tyrała - Kanonik Kapituły Metropolitalnej, Prezydent Międzynarodowej Federacji Pueri Cantores i ceniony wykładowca akademicki. Wygłosi on kazania na wszystkich Mszach św. w II, III i IV niedzielę Adwentu. (7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.30, 16.30) TRADYCYJNE NIESZPORY ADWENTOWE W niedziele Adwentu o 16.00 odprawiane są nieszpory adwentowe z udziałem Kanoników Kapituły Metropolitalnej. Oprawę liturgiczną przygotowują Klerycy seminarium krakowskiego. Serdecznie zapraszamy do udziału. ADORACJA Wystawienie Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godziny 9.00 do 16.20 (zakończone nabożeństwem o 16.00), w niedzielę adoracja trwa od 12.30 do 16.00. SPOWIEDŹ Sakrament pokuty i pojednania w Katedrze Wawelskiej w okresie Adwentu jest sprawowany tak jak w okresie zwykłym. W dni powszednie od 6.30 do 7.45 oraz podczas Mszy św. wieczornej. W niedzielę od 7.00 do 12.00, a także wieczorem, w czasie Mszy św. ODPUST ZUPEŁNY Przypominamy, ze trwa Rok Jubileuszowy 650-lecia konsekracji Katedry. Z tego tytułu dzięki decyzji Ojca Świętego można za pobożne nawiedzenie Matki Kościołów Krakowskich i przy zachowaniu zwykłych warunków zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych lub we własnej intencji.
CZYTAJ DALEJ

Nadzieją się cieszą. Orszak Trzech Króli w blisko 1000 miejscowości

2026-01-02 16:19

[ TEMATY ]

Orszak Trzech Króli

Objawienie Pańskie

Karol Darmoros/Vatican Media

Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli

Kolorowy pochód, wspólny śpiew kolęd i świadectwo wiary w przestrzeni publicznej. 6 stycznia Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Warszawy oraz blisko tysiąca miast w Polsce i za granicą, gromadząc rodziny, wspólnoty i parafie we wspólnym przeżywaniu uroczystości Objawienia Pańskiego.

Uroczystość Objawienia Pańskiego od lat ma w Polsce szczególny wymiar. Tego dnia rodziny, szkoły, wspólnoty i parafie wychodzą na ulice, by wziąć udział w Orszaku Trzech Króli – największych na świecie ulicznych jasełkach. Tegoroczne hasło „Nadzieją się cieszą” zaczerpnięte z kolędy „Mędrcy świata”, nawiązuje do Roku Jubileuszowego i zaprasza do odkrywania nadziei, która rodzi się ze spotkania z Chrystusem.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV: tylko złączeni miłością, tworzymy dom Boży

2026-01-03 13:33

[ TEMATY ]

miłość

Papież Leon XIV

dom Boży

PAP

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

„My sami winniśmy stać się domem Boga” - przypomina wierzącym Ojciec Święty w liście, skierowanym do kard. Pietro Parolina, w którym mianuje go swoim legatem na obchody 800-lecia brukselskiej katedry. Za św. Augustynem przypomina, że nie wystarcza jedynie chrześcijańska formacja, bowiem dopiero więzy miłości czynią z wierzących świątynię Boga.

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin został przez Leona XIV mianowany papieskim legatem na uroczystości, które odbędą się 11 stycznia w Brukseli z okazji 800-lecia katedry pw. św. Michała i św. Guduli. W liście, skierowanym z tej okazji do swego współpracownika i opublikowanym dziś przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, Ojciec Święty podejmuje refleksję na temat tego, w jaki sposób sami wierzący stają się wspólnie świątynią Boga.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję