Reklama

Polska

Łączymy się z bólem tych, którzy stracili kapłana i wiernego

– Proszę o modlitwę intensywną w intencji tych, którzy nie rozumieją ani wartości życia ludzkiego, ani tego, czym jest kapłan w życiu wspólnoty chrześcijańskiej – powiedział abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, komentując dzisiejszy atak islamistów w kościele w Saint-Etienne du Rouvray, w którym zginął ksiądz, zaś osoba świecka została ranna.

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

Bożena Sztajner/Niedziela

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Publikujemy pełną wypowiedź.

Jesteśmy wszyscy wstrząśnięci śmiercią kapłana we Francji i jednego z wiernych, którzy zostali zabici w bestialski sposób. My nie możemy z chrześcijańskiego punktu widzenia domagać się zemsty, natomiast samą zemstę możemy przezwyciężyć drogą przebaczenia. Przebaczenia, które jest trudne i bardzo wymagające. Ale jedyna jest to droga, jaką możemy zaproponować Kościołowi i wszystkim wiernym. Dlatego łączymy się z bólem tych, którzy stracili kapłana i wiernego, i jednocześnie zapewniamy ich o modlitwie w przededniu przyjazdu Ojca Świętego Franciszka do Polski. Wszystkich pozdrawiam i jednocześnie proszę o modlitwę intensywną w intencji tych, którzy nie rozumieją ani wartości życia ludzkiego, ani tego, czym jest kapłan w życiu wspólnoty chrześcijańskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-07-26 21:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poznań: 24-godzinna spowiedź z udziałem abp. Gądeckiego

[ TEMATY ]

spowiedź

abp Stanisław Gądecki

Wojciech Łączyński

Spowiednicy przez 24 godziny w kilku konfesjonałach, możliwość skorzystania z rozmowy i modlitwy wstawienniczej, pomoc w przeprowadzeniu rachunku sumienia – tak realizowano w Poznaniu inicjatywę papieża Franciszka pod nazwą „24 godziny dla Pana”. W bazylice kolegiackiej spowiadał m.in. abp Stanisław Gądecki.
CZYTAJ DALEJ

Jaka jest moja wiara?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 1, 57-66.

Wtorek, 23 grudnia. Dzień Powszedni.
CZYTAJ DALEJ

Kościół greckokatolicki w Polsce przejdzie na kalendarz gregoriański

2025-12-23 13:54

[ TEMATY ]

grekokatolicy

Kościół greckokatolicki

Adobe Stock

Od 18 stycznia 2026 r. Kościół greckokatolicki w Polsce w pełni przejdzie na powszechnie obowiązujący kalendarz gregoriański. Oznacza to, że zarówno święta stałe (np. Boże Narodzenie), jak i ruchome (np. Wielkanoc) będą obchodzone w tych samym czasie, co w Kościele rzymskokatolickim. Stosowany do tej pory kalendarz juliański prowadził do sporych rozbieżności w terminach.

Od 18 stycznia 2026 roku (od Niedzieli Zacheusza) w całym Kościele greckokatolickim w Polsce Wielkanoc oraz inne święta ruchome obchodzone będą według kalendarza gregoriańskiego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję